İstanbulun Avrupa Yakasına Servis Yapılmaktadır...
Fırın servisi - Yakamoz Beyaz Eşya Servisi
  • 0212 502 09 96
  • yakamoz@beyazesyakombiklimavesobaservisi.com

Fırın servisi

Fırın servisi

Fırın servisi ve tamiri için tüm arıza durumlarında ve bakım yaptırmak istediğinizde teknik servis firmamızla irtibat kurabilirsiniz. Gıdaların tüketime hazırlanmasında kullanılan ocaklar çok eski yıllardan beri insanlar tarafından çeşitli şekillerde yapılmıştır. Yiyeceklerin pişirilerek tüketilmesi tarihin başından beri insanlar tarafından kullanılan bir yöntemdir. Bunun için ateşin tek yol olarak kullanıldığı zamanlardan bugüne gelinirken bunlara pek ok yeni yöntem eklenmiştir.

Günümüzde kullanılan ürünler ise elektrikli, indüksiyonlu ve gazlı çeşitlere sahiptir. Bu cihazlar hem bireysel kullanım için hem de profesyonel işletme mutfaklarında hiç değişmeyen parçalar olarak dikkat çeken aygıtlardır. Gazlı olanlar çeşitli şekillerde özelleşerek genel kullanıma açık olan tüm gaz kaynaklarına rahatlıkla uyum sağlayabilmektedirler.

Eski modellerde gazın ocağa gelişi bir düğmenin çevrilmesiyle sağlanır ve mutfak çakmağı dediğimiz manyetolu ya da gazlı bir ateşleyici yardımıyla yanma sağlanırdı. Bugün üretilen pek çok cihaz bu iki işlemi tek bir yerde toplamıştır. Yani, gazı açmak için kullandığımız düğme aynı anda ateşleyici vazifesi de görebilmektedir. Aslında ateşleyici vazifesi görmek değil de, onu çalıştıran kumandanın görevini üstlenmiştir desek daha doğru olacaktır.

Bu ürünler pek çok parçanın doğru şekilde kombine edilerek bir araya gelmesiyle oluşturulan aygıtlardır. Dolayısıyla ocak tamiri İstanbul hizmeti büyük öneme sahiptir. Bu parçalar tasarlanırken yüksek sıcaklıklar karşısında bozulma yaşamamaları gibi pek çok özellik hesaba katıldıktan sonra dizayn edilirler. Brülör denilen odacıklar yanmanın sağlanması için gerekli oksijenin gazla karıştırıldığı bölmelerdir. Bilindiği üzere hava olmadan yanma da olmaz.

Enjektörler, düğmeler, boru ve kablolar da ana gövdeye uygun şekilde bağlantısı yapılan diğer parçalardır. Çalışma şekilleri ve yapıları ne olursa olsun tüm cihazlar tek bir amaç için çalıştığından, emniyet önlemlerine de ekstra özen gösterilir. Çünkü yapılan her çalışma insanlara daha rahat bir hayat sunmak içindir.

Copyright © 2017 Yakamoz Beyaz Eşya Servisi . Tüm Hakları Saklıdır.

Yukarı Çık